Przyjęło się, że wieżowiec stoi twardo na ziemi. Ale co powiecie na to, że bryła wieżowca lewituje? Unosi się w powietrzu?

Oczywiście nie dosłownie – chińska pracownia architektoniczna MAD zaprezentowała właśnie projekt i wizualizację budynku, w którym ma się mieścić Siedziba koncernu Al Rostamani Group w Dubaju. Tak, znów Dubaj i znów szalony i niezwykły pomysł!

Nieziemski, prawda? Dubaj i Chińczycy, którzy budynek projektują znów zaskakują. Pracownia MAD znana jest z odważnych i futurystycznych projektów z całego świata. Dubaj znany jest z odwagi, pieniędzy i determinacji w dążeniu do celu. Czy trzeba lepszego połączenia?

Architekci z MAD zarzucili w ogóle dotychczasowe koncepcje znanych nam wieżowców – budynek nie opiera się już na tradycyjnym podiom, a właśnie lewituje nad ziemią oparty na 9 diagonalnych tubach, które dosłownie wbijają się w budynek. To nie tylko zapewnia przestrzeń pod budynkiem i nieskrępowany dostęp do np. nabrzeża nad którym budynek powstanie, ale także porządkuje przestrzeń wewnątrz budynku.

Dubaj… dziwicie się jeszcze czemu mnie tam niesie?

Reklamy